שוהם

גילאי לידה עד שנה
בכיתה זו ישנו צוות של בנות מקסימות ומדהימות עם ניסיון רב בתחום החינוך בגילאי לידה, לצד חום, אהבה ומסירות שהן מעניקות לילדים בכל יום ובכל רגע.
בכיתה זו שמים דגש על התפתחות מוטוריקה גסה כגון: הליכה, זחילה, טיפוס.
הסביבה מעוצבת באופן שמאפשר בכל רגע לילדים גם בגיל הזה להיות עצמאים וחופשיים, זה מתבטא במתקני הליכה, מוטות סיוע, מדפים ושולחנות נמוכים, בכיתה זו הילדים ישנים על מזרונים על מנת שבכל רגע הם ירגישו חופשיים והם יכולים לרדת מהמזרן שלהם לגמרי לבד.

 

אופאל

גילאי שנה עד שנתיים
הצוות המסור של כיתת אופאל ידוע כצוות חם ולכן קודם כל וחשוב מכול הם החום והאהבה שמקבלים הילדים מהצוות הנפלא.
בנוסף יש דגש גם על פיתוח כישורים בשפה, שירה, תנועה, מוטוריקה עדינה, מוטוריקה גסה וכיו"ב והכול בדרך של משחקים חווייתיים.
הלמידה מתבצעת באופן פרטני לכל ילד ותפקיד הצוות הוא לערוך ולסדר את הסביבה שתהיה נעימה לילד ותפתח לו את החושים.
הילדים בכיתת אופאל מאוד עצמאים ומגלים אחריות אישית במהלך המשחק שלהם.

 

פנינה

גילאי שנתיים עד שלוש

בגילאים אלה מתחיל הילד להשתמש בשפה לשם תקשורת חברתית. בכיתת פנינה אנשי הצוות שמים דגש על פיתוח אוצר המילים ובנוסף מאפשרים לילדים סיטואציות חברתיות שונות ורבות שמלמדות את הילדים לתקשר בצורה נכונה וטובה.

הילד עצמאי לבחור ללמוד לפי תחום העניין שלו וכן את משך הזמן בו הוא ימשיך לתרגל. בגן אלונה מונטסורי קיים דגש רב על התנסות בכל הקשור לכישורי חיים וכן מפתחים הילדים את המוטוריקה, הריכוז והחושים. בכישורי החיים מתנסה הילד בהכנת הארוחה, מזיגה, חיתוך, ניקיון הגוף והסביבה, התלבשות ועוד. באמצעות תרגילי כישורי החיים לומד הילד לבצע פעולות ארוכות הדורשות סבלנות ויכולת לתכנן ומביאה את הילד ללמידה אמיתית ועצמאית שגורמת לו להרגיש תחושת סיפוק, הישגיות והערכה עצמית גבוהה.

 

 

קהילה בוגרת (ספיר וברקת)

גילאי 3 – 6 שנים
כיתות בפיקוח ותקצוב משרד החינוך.

הלמידה מתבצעת בזמן מעגלי הלמידה באמצעות הקנייה אישית לכל ילד כשהילד בוחר את תחומי ההתעניינות שלו ומתקדם בקצב שלו. בסיום ההקניה הילד מתרגל באופן עצמאי את מה שלמד, באמצעות משחק.

הילד לומד לקחת אחריות על הלמידה שלו ועל המטלות האישיות, לעבור תהליך שלם מתחילתו ועד סופו וכך מעצים את המשמעת העצמית ואת יכולת הריכוז.
כך מתפתחת אצל הילדים אהבת הלימוד בכלל והלמידה העצמית בפרט שמלווה אותם לאורך כל חייהם. הבוגרים יהיו מוכנים למסגרת בית הספר ששם הם צריכים ללמוד באופן אינדיבידואלי ועצמאי ללא עזרת המבוגר ולקחת אחריות על קידומם האישי.
הצוות החינוכי של גן אלונה מכין פעילויות מגוונות התואמות את תחומי העניין ואת רמתם של הילדים. ככל שרמת העניין ותשוקתם לידע מתעצמת, כך לומדים הילדים ללכת בעקבות סקרנותם בדרך של מחקר, התנסות וגילוי. תכנית הלימוד כוללת חשבון, שפה, חושים, מדעים (גיאוגרפיה, בוטניקה, זואולוגיה), כישורי חיים (הכנת אוכל, תפירה, שריכת שרוכים ועוד) ומוזיקה. תכני הלימוד מאושרים ע"י משרד החינוך. 

המטבח שלנו

בכל בוקר כשתכנסו לקריה תוכלו להריח בכל פינה את ריח הבישול הביתי והמתובל.
השף שלנו עזרא מגיע בכל בוקר ומתחיל להכין את ארוחות הבוקר והצהריים המורכבות מחלבונים, מבחר ירקות מגוון ותוספות חמות. 
במטבח יש רק בשר גולמי (לא מעובד) ובתיבול יש המון אהבה.