להלן פירוט תכניות ההעשרה  ב"גן-אלונה":

לידיעתכם, לכל קבוצת גיל מספר חוגים שונה בהתאם לרמה ההתפתחותית של הילדים. ככל שהגיל גבוה יותר, כך מתקיימים יותר חוגים

חוג קודקודון (פיתוח חשיבה):
קודקודון הוא חוג שמפתח בילדים מיומנויות חשיבה באמצעות משחקים, סיפורים, ריקודים ועוד.
החוג מעביר לילדים סוגי חשיבה ואסטרטגיות למידה באופן מחזורי במהלך השנה.
בחוג זה ישנו שימוש באבזרים מיוחדים ומרתקים שמשתנים בכל שיעור והופכי את הלמידה לחוויה.

כל מערך שיעור בנוי משני חלקים:

  1. חלק פרונטלי- משחק משותף בו הילדים מגלים, חוקרים, שואלים, רוקדים, מתחפשים ושותפים פעילים להצגה ונחשפים לסוג חשיבה ממקום אחר- מקום חווייתי.
  2. התנסות אישית- כל ילד מקבל משחק שהרעיון בו זהה לחלק הפרונטלי של אותו שיעור. מטרת ההתנסות האישית היא להבטיח שכל ילד בגן יפנים את סוג החשיבה.

חוג אנגלית (של הלן דורון):
בשיעור מדברת המורה  עם הילדים באנגלית, שרה אתם שירים באנגלית בשילוב תנועה , ומלמדת אותם אוצר מלים גדול באנגלית. הילדים לומדים את שמות אברי הגוף, שמות של בעלי חיים, צבעים, צורות ועוד.

חוג יוגה:
חוג היוגה מתקיים מדי שבוע על-ידי מאיה, מורה ליוגה.
השיעורים נפתחים בפעילות גופנית בליווי מוזיקה וצלילים מיוחדים, בהמשך עוברים הילדים לפעילות רגועה על מרבדים אישיים, בשילוב צלילים מיוחדים והרחת שמנים ארומתיים ובשמים.

בעזרת פעמוני הצינור מובלים הילדים לריכוז פנימי והרפיה, וצלילי הגונגים והקערות הטיבטיות משפיעים על המערכות הגופניות בכללותן. הצלילים משפיעים עם מצב הרוח של הילדים ויכולים להקל על תחושות מצוקה. בשיעור מוגשים לילדים שמנים ארומתיים.

תרגילים בהתמקדות המוח בשיווי משקל ובעזרת נשימות, מובילים את הילדים לידי חיזוק מערכת העצבים והאיברים הפנימיים ובנוסף חיזוק וגמישות הגוף הפיסי. היוגה מחברת את הילדים אל החושים ונותנת להם את האפשרות לגלות את ה"שקט" הגלום בהם, מלמדת אותם לנשום באופן מלא ועמוק ומפתחת את הריאות ואת האנרגיה הגלומה בנשימה נכונה.

חוג ריתמוזיקה:
פרידה – המורה לריתמוזיקה, שבעבר הייתה גם גננת, עובדת בגנינו כבר שנים רבות. במסגרת החוג לומדים הילדים מגוון רחב של נושאים הקשורים במוזיקה ובריקוד, בהתאם לגיל הילדים. בחוג לומדים האזנה פעילה במגוון סגנונות מוסיקלים, הבחנה במרכיבים מוסיקלים כגון צלילים, קצב, עצמה וגוון וצלילים של כלי נגינה שונים. הבוגרים בגנינו מגדילים לעשות, ולומדים בהצלחה לנגן על כלי הקשה שונים ועל כלים מלודיים, כולל לימוד תווים, מקצבים, וכיו"ב. בנוסף לכך לומדים הילדים גם מחול, הכולל הבעה בתנועה וריקודי עם ועמים, הכוללים סגנונות ריקוד שונים. בשאר ימי השבוע ממשיכות צוות הגננות והמטפלות לחזק את החומר שנלמד בחוג.

חוג טבע (עם בעלי חיים):
שרון המורה לטבע גם היא ותיקה ב"גן אלונה". כל ביקור שלה בגן מהווה אטרקציה לילדים. תוך כדי ליטוף החיות והאכלתם, לומדים הילדים על חיות בית וחוה, על משפחות בעלי חיים, על איברים וחלקי גוף ועוד.

מדע וטכנולוגיה:
בעידן שלנו, שבו חלים שינויים מהירים בהתפתחות המדע והטכנולוגיה יש חשיבות רבה לטיפוח ולניצול סקרנותו הטבעית של הילד על מנת לקרבו, כבר מגיל צעיר, להבנת ההתרחשויות הסובבות אותו ולהתעניינות בהן. להלן חלק מן התכנים הנלמדים ב"גן אלונה" :

– צומח – צמחים בסביבת הבית והגן, פרחי שדה.

– חומר – ניסויים בחומרים, תכונות החומרים, השימוש בהם, מחזורם ועוד (חול, פלסטיק, מתכת, נייר, המגנט וכיו"ב).

– מים – ניסויים במים, מצבי צבירה שונים, תכונות המים, תועלת המים לאדם ולבע"ח, תכונות המים ועוד.

– אקלים- מזג האוויר, תופעות אקלימיות (גשם, רוח וכו'), השפעת האקלים על האדם והצומח, שינויי עונות השנה ועוד.

– חקלאות – הכנת גינה לימודית של פרחים וירקות וטיפוחה, שתילת עצים וגידולם.

– אנרגיה – כלים המספקים חום ואור (נר, מנורה, תנור).

– תחבורה- כלי רכב, דרכי תעבורה וזהירות בדרכים.

ספרייה עשירה:
ב"גן אלונה" יודעים כי הספרות חשובה לילד. הספרות היא אמצעי לרכישת ידע, כלי להרחבת העושר הלשוני והדמיון, היא מעוררת חוויות וגורמת הנאה. כמו כן מביאה הספרות לפיתוח האוריינות (רכישת השפה הכתובה לקראת קריאה). כל הגנים ברשת "גן אלונה" בעלי ספרייה עשירה בספרים חדשים וטובים, המתאימים לגיל הקבוצה, וניתנת לילדים האפשרות להחליף בעצמו כל ספר ובכל מועד שיבחר.

ׁאמנות פלסטית (יצירה בחומרים):
האמנות היא דרך לביטוי של התרחשות פנימית והיא מעוררות חוויות חושיות, רגשיות, אסתטיות ואינטלקטואליות. היא מבטאת הלכי רוח, השקפות, ערכים, אמונות וגישות חברתיות-תרבותיות.

ב"גן אלונה" האווירה היא חופשית ותומכת ומעודדת את הילד לביטוי אישי, יצירתי ומהנה.

מתן חירות לילד בבחירת נושא יצירתו ובבחירת אופן פעולה מתאימה מאפשרת לו ביטוי אותנטי, אפשרות יצירה של נושאים בלתי שגרתיים והמצאה של רעיונות חדשים. לכן, ב"גן אלונה" קיימות סדנאות יצירה שנגישות לילדים באופן חופשי (מגיל שנתיים) במשך כל היום. בסדנאות שפע של חומרים (פלסטלינה, חמר, גואש, דבק, צבעי פנדה, טושים, ניירות מיוחדים, בדים, ניילון, מתכות ועוד) וכלים שונים ליצירה (מספריים, מחוררים שונים, מברשות צבע שונות, כלי בצק, סרגלים, שבלונות ועוד) ומתוך כל השפע יוצרים הילדים באופן חופשי, כאשר בנות צוות הגן תמיד לעזרתם ולהכוונתם. הילדים הצעירים יותר מתנסים אף הם במגוון החומרים, אך בעזרה צמודה של צוות הגן.

בוגרי הגן לומדים במסגרת תכנית אמנות גם על זרמים באמנות (כגון קוביזם, סוריאליזם ועוד), הכרה וניתוח ציורים של אמנים שונים (סזאן, ון-גוך ועוד).

הצגות ותאטרון בובות:
בגנינו מתקיימות מס' פעמים בשנה הצגות תאטרון בובות וכן הצגות שחקן של מיטב המפעילים. פעילויות אלה מהנות מאוד ומעשירות את עולם הילד.